ANTİK BALIK RESTAURANT
Ana Sayfa
Hakkımızda
Basında Antik
Menümüz
Antik'ten
İletişim
ANTİK İSMET'İN YERİ
Basında Antik

HÜRRİYET

Antik İsmet’in yeri

7 Mart 2008
Savaş ÖZBEY
Antik İsmet’in yeri

İşte size Büyükçekmece sahilinde iyi balık yiyip keyif yapabileceğiniz salaş bir aile adresi. Bir kenara not edin. İster ailenizle, ister kaçamak için, kışın restoran-yazın plaj, bu yeri mutlaka değerlendirin. Hem güzel, hem temiz, hem sakin, hem de ucuz. Seda Sayan, Gülgün Feyman, Esra Ceyhan gibi müdavimleri var ama asıl siyasilerin gözden ırak keyif ve kulis mekanı.

Bugüne kadar 17 bakan ağırladı, içlerinde İsmet Sezgin gibi gediklileri var. Sahibi İsmet Şen; Bebek Gar, Maksim gibi eski büyük gazinoların müdürü. Yanında çalışanlar yıllarca süzüp seçtiği A takımı. Yani merak etmeyin size iyi bakacaklar.

Lakabı sütundan geliyor

Antik ismi, İsmet Bey’in antikiteye düşkünlüğünden geliyor. Gittiğinizde bahçede sütunlar, amforalar, taşlar, çanlar göreceksiniz. Bunları sağdan soldan toplamış, tescil ettirmiş, sergiliyor.

Sabah 04.00’te halde

Haftada 3 kez en iyi balığı almak için sabah 04.00’te hale gidiyor. Çalıştığı gazinolardan beri onu tanıyan balıkçılar hep en iyi balığı aradığını biliyor. Kimselere güvenmiyor, lakerdasını bile kendisi hazırlıyor. Her şeye bu kadar özenince sahil restoranı ayarındaki Antik İsmet’in önüne yatlar, kotralar yanaşıyor. (Mekan denize sıfır olduğu için onlara da servis yapılıyor)

Etrafı orman yaptı

Burayı 1986 yılında açmış. O zamandan beri etrafı yeşillendiriyor. Ağaçların arasına bir de kuş bahçesi kurmuş, filamingodan
Çin tavuğuna, tavuskuşundan karabatağa, yaban ördeğine kadar içinde yok yok.

Müdürden al haberi

İsmet Bey’in gazino anıları da dinle dinle bitmez. Hele Celal Bayar’la ilgili bir tanesi var ki, ben burada anlatamam ama giderseniz sorun size o anlatsın.

Ama sakın şaşırmayın rakısını kupayla içiyor.

NE YESEK? Akya bonfile

Gözünüzün önünde balıktan koca bir biftek kesip ızgarada iki dakikada pişirip getiriyorlar. Ben ki deniz ürününe pek düşkün değilim, bir koca dilimi yuttum, millete de musallat oldum. Bundan iyisi denizkızı Eftalya! Yanında kendi yaptıkları turşulardan isteyin. İçki içseniz de olur, içmeseniz de. Zaten lezzetten kendinizden geçiyorunuz. Akyanın yaklaşık 200 gramlık porsiyonu 12 lira. Ballı kaymak ve ayva tatlısı meşhur, mutlaka yiyecek yer bırakın. İsmail’in Yeri, Büyükçekmece sahilinde, Devlet Hastanesi’nin yanında. 06.00-02.00 arası kahvaltıdan akşam yemeğine kadar hizmet veriyorlar. (212) 882 33 33.

 KELEBEK

İsmet’in Yeri

 
 
 
 
Sanat dünyasının yakından tanıdığı eski Lunapark Gazinosu’nun müdürlerinden İsmet Şen’in, 1987 yılında hizmete sunduğu Antik restoran-İsmet’in Yeri, Büyükçekmece’nin en gözde balık restoranı olma özelliğini koruyor.

Büyükçekemece’de yıllardır hizmet veren mekan, yeni dekorasyon ve görüntüsüyle yaz sezonunu açtı. Çocuklu aileler için büyük bahçedeki oyun parkının da hizmete girdiğini söyleyen mekanla ilgili geniş bilgiye www.antikrestoran.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Ana SayfaHakkımızdaBasında AntikMenümüzAntik'tenİletişim